KÜRTAJ ŞARTLARI

Kürtaj şartları neler. 18 yaş üstü bekarlar sadece kendi onayı ile kürtaj olabilirler. Evli olanlarda eş onayı mutlak gereklidir.

700 TL’den Başlayan fiyatlarla
İstanbul Güvenli Kürtaj Kliniği
Hafta içi – Hafta sonu 7/24 Bilgi ve Randevu


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


DİKKAT: Kürtaj kadının en doğal haklarından biridir ve yapılan işlemin gizli tutulması tıbbın en temel prensiplerinden biridir, hiç kimse sizin kayıtlarınıza ulaşamaz.

Evlilik dışı gebelik problemleri, aile içi geçimsizlik, eşlerin ortak kararları ve tüm diğer durumlarda birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz! Lütfen sizde soru ve isteklerinizi çekinmeden bildirin.
Kliniğimizde hasta mahremiyetine katı kurallarla özen gösterilir. Hasta bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.
Kürtaj, steril açıdan uygun şartların sağlandığı, gerekli ekipmanlarla donatılmış hastanelerde, özel muayenehanelerde ve kliniklerde tecrübeli kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilmelidir. Uygun koşullar sağlandığında kolay bir işlemdir ve komplikasyon oluşma riski oldukça azdır.

• 18 yaş üstü bekarlar sadece kendi onayı ile kürtaj olabilirler.

• Evlilerde eşin de onayı gereklidir.

• 18 yaş altındakilerde anne-baba onayı şarttır.
• acil kanamalı bir şekilde baş vuran kadınlarda kanama hayati tehlike taşıyorsa kendi onayı dışında bir onay aranmaz.

• 10 haftayı aşan gebelik durumunda bebeğin ölü olması veya ciddi bir sakatlığı bulunması durumunda (“bebeğin doğduğunda yaşamını derinden etkileyecek sakatlığı bulunması” hekimlerin kurul oluşturarak üç imzayla onayladığı bir durum olmaldır) rahim tahliyesi sınırı 10 haftayı geçebilir.

Kürtaj, bir doğum kontrol yöntemi değildir. Daha güvenli birliktelikler için, doğum kontrol hapları, rahim içi araçlar ve kondom kullanılmalıdır.

İsterseniz işlemin bitiminde gebelikten korunmanız için rahim içi spiral uygulaması da yapılabilir.

Kürtajın riskleri:
-enfeksiyon olması ve ateşin yükselmesi.
-parça kalması ve kanamaya yol açması.
-rahim duvarının delinmesi.
-rahim duvarlarının birbirine yapışması

Lütfen merkezimizle iletişime geçin ve tedaviniz de dahil olmak üzere tüm bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında tamamen gizlidir (RG 01.08.1998.23420). Üçüncü şahıslara hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi vermeniz mümkün değildir.

İstanbul’ daki Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998 ,23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj E-Devlet / E-Nabız Kayıtları

Gizlilik unsurlarından dolayı e-devlet veya e-nabız gibi kanallarda bu uygulamanın geçmesine izin vermiyoruz. Kürtaj yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus e-devlet kayıtları oluyor. Bunun üzerine: Gizli kürtaj hizmetimizden faydalanmanız esas alırız.

Telefon
Instagram