Labioplasti, boyutu küçültmek ve labiaya genç bir kontur kazandırmak için tasarlanmış cerrahi bir prosedürdür. Bir kadın olarak, en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. En mahrem bölgelerinizde işler orantısız göründüğünde ne olur? Zamanla doğum, doğal yaşlanma süreci veya genetiğin bir sonucu olarak labia genişleyebilir veya sarkabilir, bu da utanç ve rahatsızlığa neden olabilir. Bu olduğunda, cinsel karşılaşmalar yetersizlik ve kendinden şüphe duygularıyla dolabilir.


Labioplasti Nedir?

Bazı kadınlar için labia genişleyebilir, belirli kıyafetleri giyerken rahatsız edici bir şekilde çıkıntı yapabilir, ağrıya neden olabilir ve sizi bilinçli hale getirebilir. Labioplasti, genital bölgenizin görünümünü eski haline getirir, asimetriyi düzeltir ve şekli daha yuvarlak, kesilmiş, genç bir görünüm elde etmek için şekillendirir.

Labioplasti Neden Yapılır?

Bazı kadınlar tıbbi nedenlerle labioplasti ararken, kadınların çoğu en mahrem bölgelerinin görünümünü iyileştirmek için vajinal dudakları yeniden şekillendirmeyi seçiyor. Vajinanın açılışında iki takım labia veya dudak bulunur: labia majora ve labia minora. Yaşla birlikte, dudak setlerinden biri veya her ikisi de gençliğin sert ve doğal görünümünü kaybedebilir. Bu, her yaştan kadını etkileyebilecek bir sorundur, ancak çocuk sahibi olan veya doğal esnekliğini ve şeklini kaybeden yaşlanan dokuların bir sonucu olarak bu sorunu yaşayan kadınlarda daha sık görülür. Bazı kadınlar fazla dudak dokusuyla doğarlar ve genital bölgeyi yeniden şekillendirmek için labioplasti yapmayı seçerler, bu şekil ve görünüm olarak çekicilik kazandırır.


Labioplastinin Faydaları Nelerdir?

Bu İşlemi arama kararı son derece kişiseldir ve sadece sizin verebileceğiniz bir karardır. Bir kadının labioplasti istemesinin birçok nedeni olsa da, en yaygın nedenler şunlardır: Cinsel organın görünümünü iyileştirmek,dar giysilerin rahatlığını ve görünümünü sağlamak, cinsel tatmini artırmak, yatak odası içinde ve dışında özgüveni artırmak, rahatsızlık ve tahrişi azaltmak, enfeksiyon riskini azaltmak.

Labioplasti Operasyonu Kimlere Yapılabilir ?

Labioplasti ameliyatı, genel anestezi uygulaması sakıncalı olacak kişilerde uygulanamaz. Yani

  • Hamile
  • Bebek emziren, ilaç tedavisi gören kadınlara uygulanamaz.

Bunun dışındaki tüm kadınlarda söz konusu operasyon yapılabilir.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı ?

İç dudak ameliyatı sonrası, iz deri dudakların rengine yakın bir şekilde kalsada görünmez. Bu nedenle estetik olmayan bir hasar kalmaz.

Labioplasti Operasyonu Sonrası Duyu Kaybı Olur Mu ?

Hayır. Labium minörler üzerinde yapılan bu ameliyat, başka bir dokuya müdahale etmez ve duyu sağlayan sinir uçlarına zarar vermez.

İç Dudak Ameliyatı Sonrası Doğum Yapılabilir Mi ?

Elbette. Bu operasyondan sonra hamile kalabilir ve normal doğum yapabilirsiniz. Doğumdan sonra iç dudaklar biraz gevşeme ve sıkılık kaybetme sorunu yaşayabilir. Fakat bu sorunlar ameliyat öncesi olan estetikten uzak görünüm kadar kötü olmayacaktır.

Labioplasti Ameliyatı 2020 Fiyatları Nelerdir ?

Labioplasti 2020 fiyatları, problem derecesine göre şekillenmektedir. Bu nedenle ön muayene için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Sebepleri ?

Doğuştan ya da sonradan olan estetik bozuklukların uygun seviyede düzeltilmesi için yapılır. Açıklayacak olursak;

  • İç dudakların büyük olması
  • İşlevini yitirmesi
  • Mayo gibi giyisiler üzerinden dudakların belli olması
  • Estetik görünümünü kaybetmesi
  • Dış dudaklardan sarkması
  • Gevşemesi gibi problemlerin tedavisi için labioplasti operasyonu yapılır.

Bu ameliyat, estetik kaygıları gidermek, hastanın öz güvenini kazanmasını sağlamak ve oluşabilecek idrar kaçırma gibi sağlık problemlerini çözümlemek adına yapılır.

Telefon
Instagram