Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Laleli kızlık zarı fiyatları, Laleli kızlık zarı yapan yerler, Laleli kızlık zarı, Laleli kızlık zarı yapan doktorlar, Laleli kızlık zarı yerleri, Laleli kızlık zarı fiyatları, Laleli kızlık zarı yapan yerler 2018, Laleli kızlık zarı fiyatları 2018, Laleli kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Laleli kızlık zarı yapan hastaneler, Laleli kızlık zarı yapan hastaneler, Laleli kızlık zarı diktirmek istiyorum, Laleli kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Laleli kızlık zarı yapan yerler, Laleli kızlık zarı tavsiye, Laleli ekonomik kızlık zarı diken yerler, Laleli kızlık zarı yaptırmak, Laleli kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Laleli ucuz kızlık zarı, Laleli ucuz kızlık zarı yapan yerler, Laleli kızlık zarı yapan poliklinikler, Laleli kızlık zarı ücretleri, Laleli kızlık zarı forum, Laleli jinekolog kızlık zarı, Laleli kızlık zarı 2018, Laleli kızlık zarı 2019, Laleli özel kızlık zarı, Laleli jinekolog kızlık zarı fiyatları, Laleli kızlık zarı klinikleri, Laleli kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Laleli kızlık zarı yaptırmak, Laleli kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Laleli kızlık zarı ne kadar, Laleli kızlık zarı fiyatı kadar, Laleli kızlık zarı nerede yapılır, Laleli kızlık zarı nasıl yapılır, Laleli kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Laleli kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Laleli kızlık zarı muayenehane, Laleli kızlık zarı merkezi, Laleli kızlık zarı merkezleri, Laleli kızlık zarı yapan merkez, Laleli kızlık zarı yapan merkezler, Laleli kızlık zarı nedir, Laleli kızlık zarı olmak istiyorum, Lalelida kızlık zarı dikimi, Laleli kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Laleli kızlık zarı doktorları, Laleli kızlık zarı yapan yerler, Laleli ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Laleli kızlık zarı dikimi, Laleli kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram