LÜLEBURGAZ KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI

Kızlık zarı VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.

Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.
Kimler kızlık zarı dikim operasyonu yaptırabilir?

Kızlık zarı dikimi, Türkiye yasalarına göre standart bir estetik operasyon olarak, 18 yaşını doldurmuş tüm kadınların yaptırabileceği bir işlemdir. Daha önce kürtaj yaptırmış ya da doğum yapmış kadınlar da kızlık zarı tamiri yaptırabilmektedir. Kızlık zarı dikim işlemi öncesinde kaç kere cinsel ilişkiye girildiğinin önemi yoktur. Modern metotlarla, kısa sürede ve ağrısız şekilde kızlık zarı dikim işlemleri tamamlanmaktadır.


Aşağıdaki iletişim butonlarından 7/24 bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Uygun Fiyatlarla

Kesinlikle Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.


En çok kullanılan kızlık zarı dikim yöntemleri, fleb yöntemi ve uc uca dokuların eklenmesi ile oluşan birleştirme tekniğidir.

Flep Operasyonları

En yaygın yöntem plep operasyonudur. Bu yöntemde vajinanın alt kısmında çıkarılan bir doku parçası vaginanın yan duvarına dikilir, böylece vagina girişi daralır ve cinsel ilişki sırasında bekaret kanamasına benzer bir durum yaşanır. Bu ameliyat lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve yaklaşık yarım saat süren bir operasyondur ama hastalar hiçbir ağrı duymazlar.

Kullanılan ikinci yöntem mikrocerrahi ile dikimdir fakat kesinlikle hekim tecrübesi ister. Operasyonda ilk önce yırtılmış zarın parçaları kesilir ve sonrasında mikrocerrahi altında yeniden dikilir.

Çok çabuk iyileşme süresi vardır ve yapılacak bir jinekolojik muayenede durumun anlaşılması daha zordur. Mikrocerrahi ile primer kızlık zarı onarımı cinsel ilişkiden 48 saat sonra bile yapılabilmektedir. Fakat vagina içinde bir enfeksiyon varsa bu durum ameliyatın başarı oranını düşürür.

Esnek Kızlık Zarı Dikilir Mi?

Esnek olarak tabir edilen yani kolay bozulmayan kızlık zarlarının dikilmesi de mümkündür. Zaten çevrede bir miktar parça kalacağı için bu parçalar birleştirilir.

Esnek olan bu yapının ilişkide kanamaya neden olması için hekiminiz bölgedeki yapıyı onaracaktır.

Genelde bu işleme kızlık zarı onarımı adı da verilmektedir. Her kadının yapısı farklı olduğu için onarım süreci de farklı şekilde ele alınacaktır.

Geçici kızlık zarı tamiri ve kalıcı kızlık zarı tamiri arasındaki farklar

Kızlık zarı dikim işlemlerinde, bazı kadınlar düğün öncesi geçici kızlık zarı tamirini tercih ederken, bazı kadınlar ise kalıcı kızlık zarı dikimini tercih etmektedir. Bu iki model arasındaki farkları aşağıda inceleyebilirsiniz:

• Geçici kızlık zarı tamiri, cinsel ilişkiden birkaç gün önce yapılır. Bu süre 4-5 gün ile ifade edilebilir. Kalıcı kızlık zarı tamiri ise, cinsel ilişkiden en az 4-6 hafta önce yaptırılmaktadır.

• Geçici kızlık zarı dikimi, kalıcı operasyona göre daha ağrısız ve kolay bir yöntemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi nispeten daha ağrılıdır.

• Geçici kızlık zarı dikimi 10-15 dakika arasında sürmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikim operasyonu ise 30 dakikaya kadar sürebilmektedir.

• Geçici kızlık zarı dikiminde genellikle lokal anestezi tercih edilirken, kalıcı kızlık zarı nispeten daha ağrılı bir operasyon olduğu için sedasyon tipi anestezi tercih edilebilmektedir.

• Geçici kızlık zarı dikiminde, vajina daraltma gibi, vajina estetiği operasyonları yapılmaz, kalıcı operasyonda ise vajina daraltma gibi işlemler yapılabilir.

• Geçici kızlık zarı dikimi, kalıcı dikime göre daha ucuzdur.

• Geçici kızlık zarı dikimi, acil bir zar onarımı olarak görülebilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise uzun vadeli, ömür boyu süren ve bir sonraki cinsel ilişkiye kadar aklınızda bir soru işareti doğurmayacak, etkili bir operasyondur.

Himenoplasti Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

Bekaret tamiri fiyatları operasyonun türüne, zamanına ve yapılan hastane kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bekaret onarımı fiyatları için en belirleyici özellik, yapılan ameliyatın türüdür. Kızlık zarı onarımı için 2 farklı operasyon ele alınmaktadır.

• Kalıcı kızlık zarı dikimi: Flep yöntemi en sık yapılan ameliyatlardır. Kalıcı kızlık zarı tamirinde hasta lokal anestezi ile uyuşturularak yapılır. Bazı durumlarda hastanın isteğine göre genel anestezi de yapılabilir. Kalıcı himenoplasti de kanama oranı %100 oranındadır. Evlilikten 6 ay önce yapılır, ömür boyu kadının bakire olması sağlanır. Türkiye’de ücretleri uçurum tabiri yapılabilecek ameliyat türleri arasında 1.sıradadır.

• Geçici kızlık zarı dikimi: Lokal anastezi kullanılan yöntemdir. İlişkiden 7 gün önce mutlaka yapılmalıdır. Geçici himenoplasti olarak bilinir ancak fazla talep oluşturmayan operasyon çeşitleri arasındadır.

Ameliyat Sonrasında Günlük Yaşama Hemen Dönebilir Miyim? 

Hastaların en çok sorduğu ve merak ettiği sorular arasındadır. Başka şehirlerden gelerek aynı gün içerisinde evlerine dönmek isteyen bayanlar için bu imkanın mümkün olabileceğini söyleyebiliriz. Himenoplasti ameliyatı yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Operasyon sonucunda her kadın 2-4 saat arasında müşahede altında tutulur ve aynı gün içerisinde taburcu imkanına sahiptir. Bekaret onarımı veya kızlık zarı dikimi yapıldığınız dışarıdan kesinlikle anlaşılmaz. Ameliyat sonrasında genital bölgede herhangi bir şekilde iz kalmaz. Gün içerisinde sabah evden çıkıp akşama geriye dönmeniz mümkündür

Bakirelik Testi Nasıl Yapılır? 

Bekaret muayenesi Uzman Jinekolog ve kadın doğum doktorları tarafından özel muayenehanelerde gerçekleşmektedir. Bakirelik testi yaparken cerrahi operasyon uygulanmaz. Kadın öncelikle özel Jinekolog masasına alınır. Kızlık muayenesine başlamadan önce gazlı bez kullanılır. Doktorların elinden kaymaması amaçlı gazlı bezler vajina iç dudaklarının tutulması için kullanılır. İç dudak ve yanaklar dışa doğru bu şekilde çekilir. Bu sayede bekaret zarı daha net görülebilir. Bakirelik testinde kadının zarı biraz içerideyse ıkınma tabiri yaptığımız işlem uygulanır ve bekaret zarının dışa doğru çıkması sağlanır. Bu sayede kizlik zarının bozulduğu veya bozulmadığı belli olur.

Telefon
Instagram