Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Tıbbi literatürde bu işlemin ismi HYMENOPLASTY dır. Kızlık zarının tamiri işlemini kadın doğum uzmanları veya estetik cerrahlar da yapabilmektedir. Hekimlerimiz % 100 kanama garantisi ile işlemi gerçekleştirmektedir. Hekimin bu konuda garanti veriyor olması çok önemli ve gereklidir. Kızlık zarı dikimi, konusunda deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde oldukça kısa süren bir işlemdir.

Kızlık zarı dikimi genel olarak kadın doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir olumsuz sonuca yol açmaması için işlemin steril ortamda hijyen kurallarına uygun olarak yapılması şarttır. Bizim için en önemli hususlardan biri de budur. Hastanın sağlığı bizim için değerlidir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi için Kliniğimizde Kullanılan Yöntemler

Kalıcı himenoplasti (kızlık zarı dikimi) operasyonu, 15-20 dakikalık bir süre içerisinde yapılabilen cerrahi bir operasyonudur. Kliniğimizde Flep ve Lazer Yöntemleri ile kalıcı kızlık zarı dikim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Flep Yöntemi

Himenoplasti cerrahisinde bekaretin kalıcı tamirini sağlayan bir tekniktir. Flep yöntemi; uzman hekimler tarafından uygulanan doğru yöntemle %100 başarı ortaya koymaktadır. Flep yönteminde, vajina yan duvarlarından himen bölgesinden karşılıklı flep doku tabakaları kaldırılır ve eski kızlık zarının birkaç milimetre önüne dikilir, dikiş yönleri iyileşme döneminden sonra iz kalmayacak şekilde ayarlanır. Yeni zarın üzerinde birkaç milimetrelik bir adet geçiş deliği bırakılır, cinsel ilişkide penis bu adet deliğine yönelir ve ileri itildiğinde adet deliği birçok noktadan yırtılarak zar üzerindeki kan damarları patlar, dolayısı ile belirgin kızlık zarı kanaması oluşur. İşlemde var olan kızlık zarı tamir edilmemekte, yeni bir kızlık zarı oluşturulmaktadır.

Flep Yönetemi Avantajları

1- Kürtaj, normal doğum yapan danışanlarda bile rahatlıkla uygulanabilir.

2-Aynı hastaya birden fazla defa uygulanabilir.

3-Operasyon 20 dakikada gibi kısa bir sürede tamamlanır ve hemen günlük yaşama dönebilirsiniz.

4-Flep yöntemi kalıcı bir yöntemdir, yıllar sonra bile ilişki yaşansa kızlık zarı kanaması gelmektedir.

5-Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası jinekolog muayenesi, kürtaj veya normal doğum gibi durumlarda önceden kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılamamaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

İlişkinin 7-10 gün öncesi uygulanan bir yöntemdir. Burada daha önceden yırtılmış kızlık zarının yeniden onarılması söz konusudur. Yırtılan kısımlar yeniden karşı karşıya getirilerek yeniden dikilir. Özellikle ters C yöntemi dediğimiz yöntemle %100 bir başarı elde edilir. Eğer kısa süre içinde bir beraberlik olmazsa kullanılan iplikler ten rengindedir ve kendi kendine yaklaşık 20 günde emilir. Hasta aynı gün günlük yaşamına dönebilir.

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikim işlemi uygularken vajinal genişleme durumuna göre ihtiyaca göre vajinal daraltmada yapılması gerekebilir. Kullandığımız yeni nesil lazer cihazı ile artık kalıcı işlem esnasında vajinal daraltma işlemide gerçekleştirmekteyiz. Lazerin kızlık zarı tamirinde kullanımının en önemli avantajlarını özetlersek; kanamayı azaltması, iyileşmeyi hızlandırması ve tüm vajinal kanal boyunca daraltma işlemini kanama, ağrı vs gibi yan etkiler oluşturmadan sağlamasıdır. Lazer cihazı flep hazırlanması esnasında vajina’dan flep dediğimiz doku kaldırılmasında bize kolaylık sağlamakta ve gereksiz yere kanamadan dolayı dikiş konulmasını ve kanlanmanın bozulmasını engellemektedir. Bu sayede operasyonda istediğimiz sonuçları almaktayız ve hasta memnuniyeti daha iyi olmaktadır.

Lazerle Kızlık zarı dikimi yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir. Himenoplasti işlemi yapılan hasta bir saat sonra normal işine geri dönebilir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Okmeydanı kızlık zarı fiyatları, Okmeydanı kızlık zarı yapan yerler, Okmeydanı kızlık zarı, Okmeydanı kızlık zarı yapan doktorlar, Okmeydanı kızlık zarı yerleri, Okmeydanı kızlık zarı fiyatları, Okmeydanı kızlık zarı yapan yerler 2018, Okmeydanı kızlık zarı fiyatları 2018, Okmeydanı kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Okmeydanı kızlık zarı yapan hastaneler, Okmeydanı kızlık zarı yapan hastaneler, Okmeydanı kızlık zarı diktirmek istiyorum, Okmeydanı kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Okmeydanı kızlık zarı yapan yerler, Okmeydanı kızlık zarı tavsiye, Okmeydanı ekonomik kızlık zarı diken yerler, Okmeydanı kızlık zarı yaptırmak, Okmeydanı kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Okmeydanı ucuz kızlık zarı, Okmeydanı ucuz kızlık zarı yapan yerler, Okmeydanı kızlık zarı yapan poliklinikler, Okmeydanı kızlık zarı ücretleri, Okmeydanı kızlık zarı forum, Okmeydanı jinekolog kızlık zarı, Okmeydanı kızlık zarı 2018, Okmeydanı kızlık zarı 2019, Okmeydanı özel kızlık zarı, Okmeydanı jinekolog kızlık zarı fiyatları, Okmeydanı kızlık zarı klinikleri, Okmeydanı kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Okmeydanı kızlık zarı yaptırmak, Okmeydanı kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Okmeydanı kızlık zarı ne kadar, Okmeydanı kızlık zarı fiyatı kadar, Okmeydanı kızlık zarı nerede yapılır, Okmeydanı kızlık zarı nasıl yapılır, Okmeydanı kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Okmeydanı kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Okmeydanı kızlık zarı muayenehane, Okmeydanı kızlık zarı merkezi, Okmeydanı kızlık zarı merkezleri, Okmeydanı kızlık zarı yapan merkez, Okmeydanı kızlık zarı yapan merkezler, Okmeydanı kızlık zarı nedir, Okmeydanı kızlık zarı olmak istiyorum, Okmeydanıda kızlık zarı dikimi, Okmeydanı kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Okmeydanı kızlık zarı doktorları, Okmeydanı kızlık zarı yapan yerler, Okmeydanı ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Okmeydanı kızlık zarı dikimi, Okmeydanı kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram