RAHİM DİKTİRME / Fiyatları / Yapan Yerler
RAHİM DİKİMİ AMELİYATI

Halk dilinde RAHİM Diktirme aslında bakirelik dikimi , bekaret dikimi , kızlık zarı dikimi anlamı taşır. Bekaret dikme arayışında olan bazı kişiler bu işlemi rahim dikimi ismiyle arar. Aslında aradığı şey bakirelik dikimidir. Öyleyse rahim dikimi yani kızlık zarı dikimi hakkinda bazı temel bilgileri verelim.  Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yöntem olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilmektedir. Hastalarımızın en çok merak ettiği konuların başında ise kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma işlemi yapılıp yapılamayacağıdır.

Her iki yöntemle de birlikte aynı seansta 15-20 dakika gibi ek bir sürede kesi ve dikiş olmaksızın lazerle cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın vajina daraltma, vajina beyazlatma gibi işlemlerde yapılabilmektedir.

Geçici yöntemde daha önce yaşanan cinsel ilişki ile yırtılan kızlık zarının olduğu bölgeye dikiş atılır,  Kalıcı yöntemde ise kızlık zarının olduğu bölgenin estetik ameliyat tekniğiyle yeniden yapılandırılması sağlanır. Kızlık zarı dikimi operasyonu sırasında hastanın acı hissetmemesi ve konforu için lokal anestezi yeterlidir, tercihe veya ihtiyaca göre genel anestezi uygulanması da tercih edilebilir.

Cinsel ilişkiyi bir hafta ile on gün içinde planlayan hastalarda kısa süreli onarım yapılırken daha uzun süreli bekaret planı olan hastalarda flep yöntemi, mikrocerrahi ile primer onarım gibi daha komplike onarımlar da yapılabilir.

Detaylı bir jinekolojik muayene yapılmadıkça tamir edilen kızlık zarı ilişkiye giren kişi tarafından anlaşılmaz.

Daha önce vajinal cerrahi geçirmiş kişiler ve doğum yapmış kişilerde de kızlık zarı onarımı yapılabilir. Kullanılan yönteme kişiye özel muayene sonrasında karar verilir.

Kızlık zarı dikimi için kaç kez ilişkiye girildiği veya ne zaman kızlık zarının yırtıldığı önemli değildir.

Kızlık zarları anatomik olarak birbirlerinden farklı olabilirler; halka şeklinde himen annulare, yarımay şeklinde himen semilunare, dudak şeklinde himen labiale, iki delikli himen, çok delikli himen cribriformis, deliksiz himen imperforatus himen çeşitlerinden bazılarıdır.

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarında günümüzde en etkili ve sağlıklı yöntem olarak nitelendirilen flep yöntemi uygulamasında, zarın onarım işlemi flep tekniğinin doğası gereği vajina dokusundan elde edilen ince bir flep tabakası önceden zarar görmüş kızlık zarı yuvasına çepeçevre dikilmesi ile yapılmaktadır.

Lokal veya genel anestezi ile yapılan kızlık zarı dikimi sonrasında hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi sonrasında hasta ağır işler yapmamalı, mutlaka dinlenmelidir. Kısa ve ağrısız bir operasyon olan kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme çok hızlı gerçekleşir. Kızlık zarı dikimi sonrasında iyileşme süreci içerisinde kasıkta hafif kramplar dışında şiddetli ağrı beklenmez.

Kızlık zarı dikimi genital hijyene dikkat edilmeli, varsa reçete edilen ilaçların kullanımına özen gösterilmelidir. Kızlık zarı dikimi sonrası kontrol muayenesine mutlaka gidilmelidir.

Op. Dr. NUH GÜMÜŞTEKİN 16 yılı aşkın zamandır binlerce kızlık zarı dikimi ve genital estetik operasyonları yapmış olup bu konularda  engin tecrübelere sahip bir Kadın doğum uzmanıdır. Kızlık zarı dikimi ve genital estetikte marka bir isimdir.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde bünyeden bünyeye değişmekle birlikte ortalama 15-20 günde iyileşir. Geçici kızlık zarı dikiminde dikim geçici olduğundan iyileşme süresi diye bir kavram yoktur.

Kızlık zarı yırtıldığında genelde az miktarda kanama gerçekleşir. Pembe kırmızı şeklinde rengi vardır. Kızlık zarındaki yırtığın şiddetine göre renk pembe ile kırmızı arasında değişir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarına karar verirken daha önce bu ameliyatı yaptırmış başka hastaların görüşlerini almak önemli olabilir. Bu durumda yapılan ameliyatın sosyal hayattaki yeri mahrem olduğu için insanlar kendi çevrelerinden fikir almakta zorluk çekerler ve kızlık zarı dikimi yorumlarına başvururlar. Bu konuda doktorların hasta yorumlarını kendi sayfalarında yayınlaması etik dışı bulunmuştur.
Kızlık zarı bazen ortasındaki boşluk ilişkiye izin verecek şekilde geniş olabilir. İlişkide zar yapı vajen içine doğru esner ve kanama yada lekelenme olmaz. Her yüz kadından onbeşinde bu durum gözlenebilir. Zarda yırtılma olmaz ama muayenede geniş açıklık görülebilir. Bu durum anatomik bakire yapısına ragmen ilişkiye izin veren zar yapısı olarak bildirilir.

Kızlık onarımı 18 yaş ve üzeri kişilerde uygulanabilmektedir. bekar ya da evli olmak Kızlık zarı dikimi yapılabilmesi için şart değildir. Kürtaj, doğum  geçirmiş, esnek yapıda kızlık zarı olan kişilere kızlık zarı dikimi uygulanabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

• Tercihen ilk gün banyo yapılmaması

• Sonraki bir hafta içinde ayakta duş alınması,

• İlk 1-2 hafta havuza, denize girilmemesi,

• Ortak kullanım tuvaletlerine gidilmemesi,

• İlk 1 hafta dar pantolon giyilmemesi ve pamuklu iç çamaşırı tercih edilmesidir.

Kızlık zarı VE MUAYENESİ İLE ilgili kafanıza takılan soruların cevabı için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz. İstanbul KIZLIK ZARI fiyatları 2022 için bizi arayabilirsiniz.
Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez.

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Ergene’deki  kliniğimize başvurma sebebiniz  muayene içeriği ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır.

Telefon
Instagram