Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılabilir?

Daha önce doğum yapanlara veya kürtaj olanlara da flep yöntemle kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi operasyonu bir çeşit estetik operasyon olduğu için yasaldır ve 18 yaşını doldurmuş tüm kadınlara kendi talepleri doğrultusunda yapılabilir. Kızlık zarı dikimi doğum da yapsa kürtaj da olsa menopozda da olsa tüm bireylere yapılabilir. Kişinin kaç kez, ne zaman ilişkiye girdiğinin herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi Arasında Farklar Nelerdir?

  • Geçici dikim, cinsel ilişkiden 4-5 gün önce, kalıcı kızlık zarı dikimi ise ilişkiden en az 6 hafta önce yapılır.
  • Geçici kızlık zarı dikimi nispeten kolay bir yöntemdir, kalıcı dikimde bir miktar ağrı olabilir.
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi 25-30 dakika sürer. Geçici kızlık zarı dikimi 0-15 dakika sürmektedir.
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi daha çok sedasyon tipi anestezi yöntemi tercih edilir. Geçici kızlık zarı tamirinde genellikle lokal anestezi tercih edilir.
  • Kalıcı yöntemde hasta ilişki öncesi kontrole çağırılır. Geçici kızlık zarı dikiminde hastanın ilişki öncesi kontrole gelmesine gerek yoktur.
  • Geçici dikim esnasında vajinal daraltma operasyonu yapılmaz ama kalıcı kızlık zarı tamiri esnasında vajina daraltma operasyonu yapılabilir.
  • Geçici kızlık zarı dikimi, kalıcı kızlık zarı dikimine nazaran kullanılan malzemeden kaynaklı fiyat olarak daha ucuzdur.
  • Geçici yöntem, düğün öncesi yapılan acil

Geçici kızlık zarı dikimi

Basit teknikte (uç uca birleştirme) ise kızlık zarı geçici olarak yırtılan uçlar birbirine dikilir ve cinsel ilişki ile bu bölgeden yırtılma olur, kanama meydana gelir.

Yine geçici işlem sonrasında küvet, havuz, deniz ve kabızlık konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Kızlık zarı dikimine hangi durumlarda başvurulur?

Kızlık zarı dikimine kızlık zarının bir ilişki ile veya mastürbasyonla yırtılmasından sonra genellikle evlilik öncesinde kızlık zarının kanaması arzulanan durumlarda başvurulur.

Kızlık zarı dikimi için kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi için zarın muayenesi jinekolojik pozisyonda yani jinekolojik masada deneyimli bir hekim tarafından dış dudakların hafifçe aralanması yoluyla gözle yapılan bir muayenedir.

Kızlık zarı dikiminin psikolojik faydaları nelerdir?

Kızlık zarı esasında çok ciddi bir fonksiyonu olmayan vajinanın 0.5- 1 cm gerisinde bir yapıdır. Ancak toplumsal görenekler nedeniyle ilk ilişki öncesi kanaması arzu edilen bir yapıdır. Çeşitli sebeplerle kızlık zarı evlilik öncesinde yırtılmış olabilir ve bu durum kişinin üzerimde derin psikolojik etkiler bırakabilir.Kişinin kendine güvenini gelecek yıllardaki cinsel davranışlarını etkileyebilir. Bir kısım hasta özellikle kendini iyi hissetmek için bu işlemi yaptırmaktadır.

Kızlık zarı dikimi kime yaptırılır?

Kızlık zarı dikimi alanında uzmanlaşmış, deneyimli Jinekologlar tarafından Yapılması gereken hassas bir işlemdir.

Kızlık zarı dikiminden sonra %100 kanama olur mu?

Kızlık zarı dikiminden sonra gerekli önerilere uyulduğu taktirde kanama oranı % 100 ‘ e yakındır. Bu öneriler doktorunuz tarafından size detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Kızlık zarı dikiminden sonra ne zaman ilişkiye girilebilir?

Flep yöntemi ile kızlık zarı dikiminden sonra en erken ilişkiye girme süresi 6-8 haftadır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi bu konuda deneyimli jinekolog haricinde anlaşılmaz.

Kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Kızlık zarı dikimi sonuçta cerrahi bir operasyondur. İşlem sonrasında doktorun verdiği ilaçların kullanılması, enfeksiyona ve hijyene çok dikkat edilmesi, ağır sporlar ve egzersizlerden uzak durulması ve belirtilen sıklıklarda işlemi yapan doktora kontrole gidilmesi son derece önemlidir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Sancaktepe kızlık zarı fiyatları, Sancaktepe kızlık zarı yapan yerler, Sancaktepe kızlık zarı, Sancaktepe kızlık zarı yapan doktorlar, Sancaktepe kızlık zarı yerleri, Sancaktepe kızlık zarı fiyatları, Sancaktepe kızlık zarı yapan yerler 2018, Sancaktepe kızlık zarı fiyatları 2018, Sancaktepe kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Sancaktepe kızlık zarı yapan hastaneler, Sancaktepe kızlık zarı yapan hastaneler, Sancaktepe kızlık zarı diktirmek istiyorum, Sancaktepe kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Sancaktepe kızlık zarı yapan yerler, Sancaktepe kızlık zarı tavsiye, Sancaktepe ekonomik kızlık zarı diken yerler, Sancaktepe kızlık zarı yaptırmak, Sancaktepe kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Sancaktepe ucuz kızlık zarı, Sancaktepe ucuz kızlık zarı yapan yerler, Sancaktepe kızlık zarı yapan poliklinikler, Sancaktepe kızlık zarı ücretleri, Sancaktepe kızlık zarı forum, Sancaktepe jinekolog kızlık zarı, Sancaktepe kızlık zarı 2018, Sancaktepe kızlık zarı 2019, Sancaktepe özel kızlık zarı, Sancaktepe jinekolog kızlık zarı fiyatları, Sancaktepe kızlık zarı klinikleri, Sancaktepe kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Sancaktepe kızlık zarı yaptırmak, Sancaktepe kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Sancaktepe kızlık zarı ne kadar, Sancaktepe kızlık zarı fiyatı kadar, Sancaktepe kızlık zarı nerede yapılır, Sancaktepe kızlık zarı nasıl yapılır, Sancaktepe kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Sancaktepe kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Sancaktepe kızlık zarı muayenehane, Sancaktepe kızlık zarı merkezi, Sancaktepe kızlık zarı merkezleri, Sancaktepe kızlık zarı yapan merkez, Sancaktepe kızlık zarı yapan merkezler, Sancaktepe kızlık zarı nedir, Sancaktepe kızlık zarı olmak istiyorum, Sancaktepeda kızlık zarı dikimi, Sancaktepe kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Sancaktepe kızlık zarı doktorları, Sancaktepe kızlık zarı yapan yerler, Sancaktepe ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Sancaktepe kızlık zarı dikimi, Sancaktepe kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram