Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

 

Şile kızlık zarı fiyatları, Şile kızlık zarı yapan yerler, Şile kızlık zarı, Şile kızlık zarı yapan doktorlar, Şile kızlık zarı yerleri, Şile kızlık zarı fiyatları, Şile kızlık zarı yapan yerler 2018, Şile kızlık zarı fiyatları 2018, Şile kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Şile kızlık zarı yapan hastaneler, Şile kızlık zarı yapan hastaneler, Şile kızlık zarı diktirmek istiyorum, Şile kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Şile kızlık zarı yapan yerler, Şile kızlık zarı tavsiye, Şile ekonomik kızlık zarı diken yerler, Şile kızlık zarı yaptırmak, Şile kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Şile ucuz kızlık zarı, Şile ucuz kızlık zarı yapan yerler, Şile kızlık zarı yapan poliklinikler, Şile kızlık zarı ücretleri, Şile kızlık zarı forum, Şile jinekolog kızlık zarı, Şile kızlık zarı 2018, Şile kızlık zarı 2019, Şile özel kızlık zarı, Şile jinekolog kızlık zarı fiyatları, Şile kızlık zarı klinikleri, Şile kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Şile kızlık zarı yaptırmak, Şile kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Şile kızlık zarı ne kadar, Şile kızlık zarı fiyatı kadar, Şile kızlık zarı nerede yapılır, Şile kızlık zarı nasıl yapılır, Şile kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Şile kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Şile kızlık zarı muayenehane, Şile kızlık zarı merkezi, Şile kızlık zarı merkezleri, Şile kızlık zarı yapan merkez, Şile kızlık zarı yapan merkezler, Şile kızlık zarı nedir, Şile kızlık zarı olmak istiyorum, Şileda kızlık zarı dikimi, Şile kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Şile kızlık zarı doktorları, Şile kızlık zarı yapan yerler, Şile ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Şile kızlık zarı dikimi, Şile kızlık zarı diktirme

Telefon
Instagram