Tekirdağ Çorlu Kürtaj

Çorlu Kürtaj, Kürtajın gerçekleşebilmesi için önce bazı kurallar ve yasalar mevcuttur. Fakat bu kuralların oluşmasındaki temel sebeplerden biri ülkemizde bu operasyonların sağlıklı ve olumsuz sonuçlara yol açmaması için yasalar ve tasarılar çıkarılmıştır.

Kürtaj operasyonu rahim içinde salgılan ve oluşan gebelik olayının cerrahi yöntemler kullanılarak sonlandırılması durumudur. Bireylerin istemediği ya da beklemediği gebelik herhangi bir sebepten dolayı oluşma durumu yaşanabilir.

Kürtaj yaklaşık 5-6 dakika süren bir işlemdir.

Detaylı bilgi almak içinaşağıda bulunan TELEFON veya  WhatsApp butonlarınu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tekirdağ kürtaj, Kürtaj operasyonu, ana rahminin içerisinde oluşmuş ve bireylerin istemediği gebeliğin cerrahi yöntemler kullanılarak bitirilme işlemine verilen addır. Bireylerin istemediği gebelik durumları rasgele bir sebepten dolayı oluşabilecek durumlar içinde yer verilmiştir.

Kürtaj Yapılırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir?

Tedavi ve hastalık nedeniyle kürtaj yaptırılmasından dolayı birtakım yasalar çıkmıştır. Kliniğimizde 18 yaşını doldurup reşit olan hanımefendilerin kürtaj yaptırma hakkı yasal olarak bulunmaktadır.

18 yaşını dolduran ve evli olan hanımefendilerin eşlerinden izin belgesi niteliği taşıyan imzalı bir izin belgesi getirmesi kürtajın yapılması için en önemli adımlar arasında yer almaktadır. 18 yaş altında olan genç kızlar ise ailelerin izni ile bu işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayabilmektedir.

Bu şartların oluşması ile Tekirdağ’da kürtaj klinikleri arasında en hijyenik kliniklerden biri olan kliniğimizde rahatça işlemleri uygulanabilmektedir.

Günümüzde gebelik önleyici, cinsel sağlığın ve yaşamın kalitesini arttıran pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden en çok bilinen ve tercih edileni kürtaj, genel anlamda vücutta istenilmeyen parçanın alımı anlamına gelmektedir.

Kürtaj tıp dilinde ise istenilmeyen gebeliğe son vermek amaçlı yapılan işleme verilen bir addır. Kürtaj yapımı kolay bir işlem gibi gözükse de kaliteli bir ortamda, uzman ve ilgili doktorlar tarafından yapılmadığında çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşılma olasılığı yüksektir.

Telefon
Instagram