Orgazma Etkisi Nedir?

Kadınlarda orgazmı sağlayan organ klitoris olarak kabul edilir. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında penis klitorise daha fazla sürtünerek orgazmı daha kolay tetiklemektedir. Erkeklerde ise penisin daha dar vajinaya girmesiyle tatmin artmaktadır. Unutulmaması gereken nokta cinsel isteksizliğin başka sebeplere dayanıyor olabilmesidir. Ancak şunuda belirtmek gerekir k i cinsel isteksizlik yaşayan bir çok hastada vajinoplasti ameliyatı sonrası hazzın artmasıyla isteksizlikte ortadan kalkabilmektedir.

Vajinanın Hangi Kısmı Daraltılır?

Operasyonda vajenin başlangıcından içeriye doğru 4 cm uzunluğundaki alan daraltılmış olacaktır. Vajine 1-2 cm çapında daraltılmış olur ve operasyon tamamlanır. Dikiş izleri içeride bulunduğu için görünmez.

Riskler

Uzman hekimler tarafından, ameliyathane ortamında yapıldığı taktirde her ameliyatta bulunan kanama ve enfeksiyon riskleri dışında herhangi bir risk içermemektedir. Bununla birlikte (vajina anatomisi hakkında bilgi sahibi olmayan doktorlar tarafından) vajinanın olması gerekenden fazla daraltılması sonucu cinsel ilişkiye girememe vakalarıda ortaya çıkabililir.

Ameliyat Sonrası Taburcu Olma

Vajinoplasti ameliyatı olan hastalar taburcu olduktan sonra genital bölgede hijyene önem vermelidir. Dikişlerin pansumanı düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca hekiminizin reçete ile vereceği ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca operasyon sonrası yapmanız gerekenler uzmanlarımız tarafından sizlere yazılı olarak bildirilecektir.

İyileşme Süresi

Vajina daraltma ameliyatı sonrasında 15 gün içerisinde atılan estetik dikişler kendiliğinden dökülmektedir. Kısaca hastanemize gelip dikişlerinizi aldırmanıza gerek kalmayacaktır. 30 gün sonrasında dikiş izleri tamamen kaybolur ve bölge normale döner. Ameliyattan 1 ay sonrasında sizi jinekolog dahi muayene etse, daraltma ameliyatı olduğunuz fark edilemeyecektir.

Ameliyat Sonrası Cinsel İlişki

Ameliyattan 45 gün sonra hastalar cinsel ilişkiye girebilir. Artık vajina tamamen iyileşmiş olmaktadır.

Tekrar Genişleme Olur mu?

Vajinoplasti sonrası yapılan daraltma işlemi normal doğum yapan hastalarda tekrar eski halini alabilmektedir. Sezeryan doğum yapacak hastalarımızda ise tekrar genişleme görülmemektedir.

 

Telefon
Instagram