1. Cinsel Haz ve Tatminsizlik yaşanıyorsa: Vajinoplasti (genital daraltma)ameliyatı olan hastalar, kalitesiz cinsel yaşamın , daraltma ameliyatı sonrası belirgin bir şekilde düzeldiğini ifade etmektedir. Vajinadaki genişliği ortadan kaldıran bu ameliyatta, cinsel haz kadın ve erkek için artar ve uyarılma fazla olur. Bu da mutlu cinsel yaşam açısından çok önemlidir.

2. Cinsel İlişki Esnasında Vajina’dan Çıkan Sesler: Cinsel ilişki sırasında konsantrasyon çok önemlidir.  Gevşemiş ve diriliğini kaybetmiş , genişlemiş vajenden garip sesler çıkabilir. Vajinoplasti ile bu sesler ortadan kalkar.

3. Ağrılı Cinsel İlişki: Doğum sonrası sarkan vajina’nın hem estetik görünümü düzeltilmesi hemde gevşekliğinin azaltılması için vajina daraltma ameliyatı yapılmaktadır.

4. İlişki Öncesi ve Esnasında Özgüven: İşlevsel ve estetik açıdan düzeltilmiş vajina’ya sahip kadınlarda vajinal daraltma ameliyatı sonrası öz güven artar. Bu durum ilişkinin kalitesini arttırır. Çiftlerin orgazm olmasını kolaylaştırır. Tatmin olmuş eşlerin ,evlilik bağları da güçlenir. Cinsel açıdan estetik görünüme sahip olmayan vajinal yapı,  kadınlarda depresyona bile  sebebiyet verebilir.

Telefon
Instagram