VAJİNA ZARI DİKİMİ Vajinal Zarı Dikme

Kızlık zarı kimi insanlar tarafından vajina zarı olarak ifade edilir. Vajina zarı vajen girişinin hemen 2 cm içinde yer alan bir oluşumdur.
Kalıcı kızlık zarı dikiminde en sık kullanılan yöntem flep yöntemidir. Vajina alt duvarından üçgen şeklinde doku kaldırılır bu doku vajina üst yan duvara dikilir. Penisin vajinaya girmesi ile flepin yırtılması ve kanama amaçlanır.
Kızlık zarı onarımı iki şekilde yapılabilir. Geçici dikim ilişkiden 3_6 gün önce yapılabilir, yaklaşık 15 -20 dakika sürer ve sadece o bölge lokal uyuşturularak yapılır.

Hastanın tercihi ile genel anestezi altında da yapılabilir. Bu tamirde uzun süre kadar dayanabilecek iplik seçer ve cinsel ilişkide kanamayı sağlayacak bir işlem uygulanır.

Deneyimli ellerde ,başarılı bir işlem gerçekleşmişse sonrasında istenmeyen bir durumla karşılaşılması yok denecek kadar az bir ihtimaldir. İkinci işlem ise kalıcı dikimdir ve cinsel ilişki zamanlaması açısından problemi olmayan kişilerin tercih ettiği işlem türüdür.

Bu işlem daha uzun süren sürebilir 30-45 dakika sürebilir ve genellikle anestezi altında tercih edilir. İyileşme süresi biraz uzun sürer ve düğünden en az 40 /45 gün önce yapılmalıdır.

İşlemden sonra o bölgenin kuru tutulması, temizliği ve hijyeni önemlidir. . Yapılması gereken başta bu konuda her açıdan güvenilebilecek tecrübeli bir doktor seçmek ve doktorunuzun önerilerine uymaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?
Kızlık zarı dikiminin iki farklı türü vardır. Bunlardan ilki geçici kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikiminde, kızlık zarı yaklaşık 7 ila 10 gün boyunca bütünlüğünü koruyacak şekilde dikilir. Böylece bu süre içerisinde gerçekleşen ilişkiler sırasında yırtılır ve yeniden kanar. Diğer kızlık zarı işlemi ise kalıcı kızlık zarı dikimi olarak bilinir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde, onarım işlemi kalıcı suretle yapılır. Böylece ilk cinsel birleşme, işlemden yıllar sonra bile gerçekleşse kızlık zarı yırtılır ve kanama görülür.

Telefon
Instagram