YALOVA KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık, Hymen, Bekaret Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi, Hymen muayenesi, Bekaret muayenesi, Kızlık muayenesi veya Bekaret testi adı altında pekçok hastamız kızlık zarı hakkında bilgi sahibi olmak için bize başvurmaktadır. Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada ve kadın doğum uzmanları tarafından yapılan özel bir muayenedir.

Detaylı bilgi almak içinaşağıda bulunan TELEFON veya WhatsApp butonlarınu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu muayene ile kişiler, yaşadıkları olayın kızlık zarı üzerindeki etkilerinin ne boyutda olduğunu ve kızlık zarının bozulup bozulmadığı bilgisini alırlar. Kızlık zarı muayenesi ile kişi, her kadında farklı özellikleri olan kızlık zarının yapısı hakkında bilgi alır. Bu muayene nedeniyle belki de ilk defa jinekologa gelen ve jinekolojik masaya oturan kişiler çok gergin olacağı için, doktoru tarafından güven verilerek rahatlatılmalıdır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi bütünlüğü bozulmuş kızlık zarının flep ya da uç uca onarım yöntemleri ile tekrar oluşturulması operasyonudur. Kalıcı kızlık zarı dikimi başlıca 2 şekilde uygulanır;

  • Kızlık zarı yeni bozulmuş, yeterli sayı ve boyutta kalıntı doku içeren kişilerde uç uca onarım ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapılabilir. Uç uca kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatında kalıntı doku parçaları kenar kısımlarından kesilerek canlı dokular birbirine dikilir. Böylece 3-4 kalıntı dokunun yan yana dikilmesi ile halkasal tarzda kızlık zarı oluşturulur.
  • Kızlık zarı bozulalı aylar ya da yıllar geçmiş, yeterli sayı ve boyutta kalıntı doku parçası bulunmayan bayanlarda onarım felp yöntemi ile yapılır. Flep yönteminde iç vajinal dokudan kızlık zarı oluşturmak için tabanı vajinal duvara uzanan birkaç adet doku parçası kaldırılır. Kaldırılan doku parçaları kenar kısımlarından birbirine dikilerek kızlık zarı yeniden oluşturulur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi anestezi altında steril cerrahi şartlarda uygulanır. İşlem sırasında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Aynı gün taburculuk mümkündür. Kalıcı onarımda iyileşme süresi genellikle 4-6 haftayı bulur.

Telefon
Instagram