Kızlık Zarı Nedir ?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından kızlık zarı da aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

Kliniğimizde kızlık zarı muayenesi için bizi arayarak hemen randevu alabilirsiniz.

Yenibosna kızlık zarı fiyatları, Yenibosna kızlık zarı yapan yerler, Yenibosna kızlık zarı, Yenibosna kızlık zarı yapan doktorlar, Yenibosna kızlık zarı yerleri, Yenibosna kızlık zarı fiyatları, Yenibosna kızlık zarı yapan yerler 2018, Yenibosna kızlık zarı fiyatları 2018, Yenibosna kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Yenibosna kızlık zarı yapan hastaneler, Yenibosna kızlık zarı yapan hastaneler, Yenibosna kızlık zarı diktirmek istiyorum, Yenibosna kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Yenibosna kızlık zarı yapan yerler, Yenibosna kızlık zarı tavsiye, Yenibosna ekonomik kızlık zarı diken yerler, Yenibosna kızlık zarı yaptırmak, Yenibosna kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Yenibosna ucuz kızlık zarı, Yenibosna ucuz kızlık zarı yapan yerler, Yenibosna kızlık zarı yapan poliklinikler, Yenibosna kızlık zarı ücretleri, Yenibosna kızlık zarı forum, Yenibosna jinekolog kızlık zarı, Yenibosna kızlık zarı 2018, Yenibosna kızlık zarı 2019, Yenibosna özel kızlık zarı, Yenibosna jinekolog kızlık zarı fiyatları, Yenibosna kızlık zarı klinikleri, Yenibosna kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Yenibosna kızlık zarı yaptırmak, Yenibosna kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Yenibosna kızlık zarı ne kadar, Yenibosna kızlık zarı fiyatı kadar, Yenibosna kızlık zarı nerede yapılır, Yenibosna kızlık zarı nasıl yapılır, Yenibosna kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Yenibosna kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Yenibosna kızlık zarı muayenehane, Yenibosna kızlık zarı merkezi, Yenibosna kızlık zarı merkezleri, Yenibosna kızlık zarı yapan merkez, Yenibosna kızlık zarı yapan merkezler, Yenibosna kızlık zarı nedir, Yenibosna kızlık zarı olmak istiyorum, Yenibosnada kızlık zarı dikimi, Yenibosna kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Yenibosna kızlık zarı doktorları, Yenibosna kızlık zarı yapan yerler, Yenibosna ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Yenibosna kızlık zarı dikimi, Yenibosna kızlık zarı diktirme

 

Telefon
Instagram